22
Ceturtdiena,
Februāris
2018
Pieredzes apmaiņas pasākums
10:00
Ādažu militārais poligons
Bulgāru delegācija un VARAM pārstāvji
29
Otrdiena,
Maijs
2018
Mācību ekskursija
9.00
Ādažu militārais poligons
Ādažu vidusskolas 8.klašu skolēnu grupa

Mācību ekskursijas laikā Ādažu vidusskolas 8.klašu skolēnu grupa un pedogogi tiks iepazīstināti ar LIFE+ projekta "Putni Ādažos" dabas aizsardzības darbu vietām.

01
Piektdiena,
Jūnijs
2018
Vides diena 2018
9.00
Ādažu militārais poligons
Jaunsargi, Dabas muzeja pulciņa dalībnieki

Atzīmējot starptautisko Vides dienu, arī šogad Ādažu militārajā poligonā, 1. jūnijā jaunsargi un jaunie dabas pētnieki no Latvijas Dabas muzeja pulciņa kopā ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani iepazīs poligonam pieguļošo Rampas purvu.

Projekta "Putni Ādažos" viens no uzdevumiem bija 500 ha platībā atjaunot Rampas purva hidroloģisko režīmu. Tādējādi ilgtermiņā nodrošinot Eiropā retiem un aizsargājamiem putniem piemērotas barošanās un ligzdošanas vietas. 

02
Sestdiena,
Jūnijs
2018
Ekspozīcijas atklāšana Sējas pamatskolā
11:30
Sējas pamatskola
Projekta partneri

Ekspozīcijas uzdevums ir iepazīstināt  ar aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži” dabas vērtībām – unikālo dabas kompleksu, kas izveidojies teritorijā ilgstoši veicot militārās mācības, teritorijas dabas saglabāšanas nozīmi nacionālā un starptautiskā mērogā. Ekspozīcija tapusi sadarbībā ar Sējas novada domi un Sējas pamatskolu un tā ir iekārtota Sējas pamatskolas Dabas zinību klasē. Būtiski, ka ekspozīcijas interaktīvos elementus skolotāji un skolēni varēs arī praktiski izmantot, apgūstot bioloģijas un ģeogrāfijas mācību vielu. Ekspozīcijas koncepta un izpildījuma autori ir SIA "Decor print".

03
Otrdiena,
Jūlijs
2018
Ekspozīcijas "Daba Ādažu poligonā" atklāšana
13:00
Ādažu bāze
Aizsardzības ministrijas un NBS pārstāvji

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs Eiropas Komisijas līdzfinansētā LIFE+ programmas projekta „Putni Ādažos” ietvaros šī gada 3. jūlijā plkst. 13:00 organizē vides izglītības ekspozīcijas atklāšanu, kas iepazīstina karavīrus ar aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži” dabas vērtībām – unikālo dabas kompleksu, kā arī ar svarīgākajam vides aizsardzības prasībām poligonā.