05.04.17
Filma "Putni ierakumos" aicina iepazīt dabas un karavīru mijiedarbību "Ādažos"

 LIFE+ projekta "Putni Ādažos" ietvaros sagatavota izglītojoša filma "Putni ierakumos". Tā iepazīstina ar aizsargājamo ainavu apvidus "Ādaži" dabas vērtībām - unikālo dabas kompleksu, kas izveidojies, teritorijā ilgstoši veicot militārās mācības - un teritorijas apsaimniekošanu.

Filma seko dabas cikliem Ādažu militārajā poligonā un aizsargājamo ainavu apvidū "Adaži" viena gada garumā, dokumentējot rubeņu, zaļo vārnu un citu aizsargājamu sugu dzīves norises virsāju un smiltāju plašumos, mežos un purvos. "Ādažu" ainavas redzamas no putna lidojuma, vizuāli izteiksmīgi un interesanti kadri ļauj iepazīt rubeņu riestu, Latvijā izzūdošo zaļo vārnu krāšņumu un smilšu krupju pavasara cīņas. Izdevies piefiksēt arī smiltājos sastopama aizsargājama kukaiņa - garlūpas racējlapsenes raksturīgu uzvedību, smiltīs rokot alu - vietu nākamās paaudzes audzēšanai.

"Putni ierakumos" iepazīstina arī ar Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un Nacionālo bruņoto spēku veiktajiem darbiem šo "Ādažu" dabas vērtību saglabāšanai, tai skaitā Latvijā joprojām neparasto virsāju un boreālā meža apsaimniekošanas metodi - kontrolēto dedzināšanu.

Filma paredzēta plašai auditorijai, tajā skaitā vietējai sabiedrībai, Latvijas skolām. Filmas garums: 16:41. Tā ir latviešu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodās, izdota DVD formātā 600 eksemplāros.

Darbs pie filmas ilga vairāk nekā gadu, to veica producējošā kompānija Vides Filmu Studija.