22.05.17
Ādažu poligonā atgriezušās zaļās vārnas

Līdz ar karstuma vilni pagājušajā piektdienā, 19. maijā, Ādažu poligona būrī, kas aprīkots ar tiešraides kamerām, no ziemošanas vietas Āfrikā atgriezās pirmā zaļā vārna ar gredzenu “HR”. Kā liecina ornitologu Edmunda Račinska un Ievas Mārdegas rīcībā esošā informācija, šī zaļā vārna dzimusi 2012. gadā citā Ādažu poligona būrī un atkārtoti novērota netālu no kameru būra arī 2014. un 2015. gadā.

Foto: MĀRIS/Dabasdati.lv

Nākamajā dienā, 20. maijā, pie būra atgriezās septiņus gadus vecais zaļās vārnas tēviņš ar gredzenu “AL”, kas šajā būrī ligzdo kopš 2012. gada. Abu zaļo vārnu satikšanās noritēja miermīlīgi, un šobrīd zaļā vārna ar gredzenu “AL” turpina saimniekot būrī.

Kā liecina E. Račinska dati, šim tēviņam iepriekšējos gados pievienojušās trīs dažādas mātītes. Tiesa, pērn mēģinājums ligzdot izvērtās nesekmīgs.

Zaļā vārna šobrīd regulāri apmeklē būri, nesot barību – dažādus kukaiņus.

Kopš translācijas uzsākšanas 2. maijā tiešraides vērotāji Dabasdati.lv forumā fiksējuši, ka arī citu sugu putni regulāri apmeklē būri. Sākotnēji tajā viesojās mājas strazda tēviņš, kam vēlāk pievienojās arī mātīte. Putni būrī nesa ligzdas materiālu - salmus.

8. maijā būri sāka apmeklēt arī tītiņu pāris. Tītiņš ir neliels, apmēram zvirbuļa izmēra dzenis, kas dažkārt ir ligzdojis zaļo vārnu būros. Tītiņi savukārt tika manīti tīram ārā no būra strazdu atnesto ligzdas materiālu. 10. maijā novērota lielā zīlīte.

Arī šobrīd gan mājas strazds, gan tītiņš joprojām turpina apciemot būri.