05.08.15
Šogad "Ādažos" ligzdoja pieci pāri zaļo vārnu

2015. gada vasarā Ādažu poligonā un aizsargājamo ainavu apvidū “Ādaži” ligzdoja pieci pāri zaļo vārnu. Diemžēl vienā ligzdā mazuļi gāja bojā barības trūkuma dēļ, ko izraisīja vēsais un slapjais laiks jūnijā un jūlijā. Vēl vienā ligzdā nezināmu iemeslu dēļ neizšķīlās neviena no trim izdētajām olām. Tomēr trīs ligzdas bija sekmīgas un tajās izauga attiecīgi 4, 2 un 2 mazuļi. Šobrīd zaļo vārnu mazuļi jau ir ligzdas atstājuši, vecāki vēl kādu laiku – līdz jaunie putni paši iemācīsies noķert kukaiņus – tos baros.

Aicinām noskatīties video, kurā redzami zaļo vārnu pieaugušie putni barojam mazuļus un sasaucamies pie būra. Video redzamais būris ir viens no 50 tieši zaļās vārnas ligzdošanai paredzētiem būriem, kas šajā pavasarī tika uzstādīti aizsargājamo ainavu apvidū "Ādaži" LIFE+ projekta "Putni Ādažos" ietvaros.

Latvijā pavisam ligzdo līdz 25 pāri zaļo vārnu. Kādreiz Latvijā parasta, šobrīd zaļā vārna ir uz izzušanas robežas pie mums un kaimiņvalstīs. Projekta "Putni Ādažos" laikā tiek īstenoti vairāki pasākumi, lai uzlabotu šo reto putnu ligzdošanas un barošanās apstākļus.

Video: projekta lauka darbu koordinatore Ieva Mārdega