16.04.15
Nobalso un atbalsti Latvijas finālistu Eiropas „Natura 2000 balvas” konkursā!

Līdz šā gada 6.maijam aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju balsot par Latvijas finālistu Eiropas dabas aizsardzības konkursā „Natura 2000 balva” - aizsargājamo ainavu apvidū "Ādaži" paveikto darbu virsāja apsaimniekošanā.

Atbalsti Latviju „Natura 2000 balvas” finālā un nobalso: http://ej.uz/r2rz!

Latvijas pieteikumā „Natura 2000 balvai” ietverts aizsargājamo ainavu apvidū „Ādaži”, no kura lielāko daļu aizņem Ādažu militārais poligons, paveiktais darbs Eiropā retas un aizsargājamas dzīvotnes – klaja virsāja apsaimniekošanā. No 2010. līdz 2014. gadam, regulāri cērtot un pļaujot, kā arī kontrolēti dedzinot, Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem atjaunojuši un apsaimniekojuši 1030 hektārus virsāju. Tas ļauj Ādažu virsājā pastāvēt daudzām Eiropā retām augu un dzīvnieku sugām, piemēram, zaļajai vārnai, rubenim, stepes čipstei, smilšu krupim un meža silpurenei.

Par Eiropas "Natura 2000 balvu” šogad cīnās 23 finālisti. Tie izvēlēti no 90 pieteikumiem, kuri saņemti no Apvienotās Karalistes, Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Itālijas, Kipras, Latvijas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Spānijas, Ungārijas un Vācijas. Finālistus vērtēs žūrija un balvas ieguvēji katrā no piecām kategorijām – dabas aizsardzība, sociāli ekonomiskie ieguvumi, komunikācija, interešu saskaņošana un pārrobežu sadarbība – tiks paziņoti "Natura 2000" dienā 21. maijā. Sabiedriskajā balsošanā tiks noteikts Eiropas Pilsoņu balvas ieguvējs.